vakfetur.com | Kayıt ve İptal Şartları

Hac | Umre | Bilet | Tur | Tatil | Vize


Kayıt ve İptal Şartları

01.01.2015

1. Kayıt Şartları : Rezervasyonlarınız telefon, e-posta veya şahsen başvurarak yapılır.
EVRAK : Paket tur için kayıt yaptırmış tüketiciler vize için gerekli olan evraklarını, hareket tarihine 20 gün kala şirketimize teslim etmelidirler.
GRUP: Acente sadece tur kayıtlarında adı geçen misafirlere karşı sorumluluk taşır. Grup adına, grup yetkilisi olarak ismi geçen kişiyi muhatap kabul eder.
ÖDEME : Tur hareket tarihine 15 gün kala KILIÇ TUR LTD. ŞTİ. (VAKFE TURİZM) banka hesaplarına T.C.M.B. döviz satış kuru baz alınarak ödemenin tamamının yapılması gerekmektedir. Yurt dışı çıkış harcı, pasaport masrafları ve istenen diğer evraklar ile ilgi ücretler tur ücretine dahil olmayıp, misafir kendisi ödemeyi kabul eder.
2. İptal/İade/Devir şartları:

A - Özel ürünlerde/grup rezervasyonlarında, hizmetin başlamasına 28 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, gezinin başlamasından 28-21 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25' ini, 20-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50' sini, 14-7 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75' ini, 7 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

B - Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.

C - Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

D - Tüketicinin, programa uy(a)maması durumunda Vakfe Turizm'in hiçbir sorumluluğu yoktur.

3. Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında acente hizmet kapsamındaki otelleri muadilleriyle, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.

4. Tüketici, rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle ilgili bildirdiği kurallara uyacağını; 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

5. Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

6. Acente, taahhüt ettiği hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal, tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3. kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur.

7. Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dâhildir. Kesin kayıt, evrak bölümünde belirtildiği gibi tur tarihinden 20 gün öncesine kadar vize için gerekli olan evrakların acentemize teslim edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir gecikmeden dolayı doğabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu değildir.

8. BAGAJ : Hava yollarının uyguladığı kişi başı valiz taşıma hakkının üzerindeki fazla bagaj ücreti yolcuya ait olup, Bu ücret havayolu şirketinin esaslarına göre tespit edilir. Vasıtalar içinde veya konaklama merkezlerinde unutulan Eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Eşyaların bulunması için acentemiz yardımcı olacaktır. Bagajların geç gelmesi veya kaybolması halinde sorumluluk havayollarına ait olup, acentemiz sorumlu tutulamaz. Acente, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek teslim alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

9. KONAKLAMA : Suudi Arabistan otellerinde rezervasyonun başlangıç saati yerel saate göre 18:00, bitişi 12:00' dir.

10. SÖZLEŞME : Gezi programımıza katılan tüm misafirlerimiz yukarıdaki maddeleri okuyup kabul etmiştir. İş bu 10 maddelik anlaşmadan doğacak ihtilaflar halinde Türsab Tahkim Kurulu ve usulleri yetkilidir.